Sposób na lepszą politykę bezpieczeństwa systemów IT w firmie

Sposób na lepszą politykę bezpieczeństwa systemów IT w firmie

Polityka bezpieczeństwa systemów IT powinna być dla każdej firmy priorytetem. Jej wprowadzenie to sposób na zmniejszenie ryzyka wycieku, zniszczenia czy kradzieży poufnych danych. Sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa systemów IT jest monitorowanie Windows.

Monitorowanie systemu Windows – ochrona danych i komputera

Stosowanie silnych haseł do logowania, programy antywirusowe i pobieranie plików tylko z zaufanych stron to zbyt mało, aby chronić komputer i znajdujące się na nim dane. Dlatego też firmy, które chcą zwiększyć bezpieczeństwo systemów IT powinny zdecydować się na monitorowanie Windows

Monitorowanie Windows wymaga zainstalowania specjalnego oprogramowania. Dzięki niemu możliwe jest śledzenie aktywności pracowników na komputerze. Dodatkowo oprogramowanie to umożliwia monitoring Windows server. Co więcej, umożliwiający monitoring Windows server program może być wykorzystywany do śledzenia aktywności na komputerze pracowników pracujących zdalnie.

Jakie firmy mogą skorzystać z oprogramowania?

Oprogramowanie, które umożliwia monitoring Windows server może być wykorzystywane w każdej firmie niezależnie od jej wielkości. Warto pamiętać, że śledzenie aktywności pracowników na komputerze jest zgodne z prawem. Oprogramowanie ma wiele funkcji. Rejestracja sesji Windows to jedna z nich.

Rejestracja sesji Windows odbywa się w formacie wideo. Oprogramowanie umożliwia rejestrację wszystkich sesji. Oznacza to, że możliwa jest rejestracja sesji RDP. Co więcej, możliwa jest rejestracja sesji RDP zarówno lokalnych, jak i zdalnych.