Jak zwiększyć bezpieczeństwo firmowych komputerów?

Jak zwiększyć bezpieczeństwo firmowych komputerów?

Podczas korzystania z firmowych komputerów może dojść do przypadkowego lub celowego wycieku lub kradzieży poufnych danych. Firmy, które chcą zminimalizować ryzyko takiego zagrożenia nie są dzisiaj bezradne. Na rynku dostępne są specjalne programy komputerowe, które umożliwiają monitorowanie Windows.

Jak monitorować system Windows?

Oprogramowanie, które umożliwia monitorowanie Windows to naprawdę narzędzie o bardzo wielu możliwościach. Monitorowanie Windows za pomocą specjalnego programu umożliwia śledzenie każdej aktywności pracowników na komputerze.

Oprogramowanie do śledzenia pracowników ma znacznie więcej możliwości. Dzięki niemu możliwy jest również monitoring Windows server. Przy zastosowaniu oprogramowania możliwy jest monitoring Windows server pozwala na monitorowanie nieograniczonej liczby sesji. Co ważne, monitoring Windows server w razie naruszenia przez pracownika bezpieczeństwa firmowego systemu IT umożliwia jego identyfikację.

Dla kogo oprogramowanie to jest przeznaczone?

Oprogramowanie do śledzenia aktywności pracowników na komputerach może zostać wykorzystane przez wszystkie firmy niezależnie od ich wielkości. Rejestracja sesji Windows odbywa się w trybie video i w czasie rzeczywistym. Co ważne, rejestracja sesji Windows umożliwia zapisywanie każdej aktywności pracownika niezależnie od aplikacji, z której korzystał. Istotne jest też to, że rejestracja sesji RDP nie może zostać przerwana. Oprogramowanie posiada zabezpieczenia uniemożliwiające rejestrację sesji RDP.