Sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa danych

Sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa danych

Każda firma zbiera i gromadzi danych swoich klientów i kontrahentów. Ma to oczywiście związek z prowadzoną przez tę firmę działalnością. Ochrona tych danych należy do jednych z największych obowiązków każdego przedsiębiorcy. Obecnie do zabezpieczania danych wykorzystywane są nowoczesne systemy DLP.

Dowiedź się, czym jest DLP?

Wielu przedsiębiorców z pewnością zastanawia się DLP co to jest i jakie ma zastosowanie w jego firmie. DLP to skrót, który został utworzony od angielskiego określenia Data Loss Prevention. Wyrażenie Data Loss Prevention na język polski można przetłumaczyć jako zapobieganie utracie danych.

Data Loss Prevention to nic innego jak specjalne oprogramowanie komputerowe, które wykorzystywane jest tylko w jednym celu: zabezpieczenia poufnych danych. Firmy, w których zostały wdrożone systemy DLP ryzyko wycieku danych jest ograniczone do minimum.

Jakie dane może chronić system DLP?

Co ważne, systemy DLP mogą być wykorzystane do zapewnienia bezpieczeństwa różnego rodzaju danych poufnych. Oprogramowanie DLP może zabezpieczać nie tylko dane osobowe kontrahentów, klientów czy pacjentów. Doskonale sprawdza się również do zabezpieczania danych biznesowych danej firmy. Oprogramowanie DLP jest niezwykle funkcjonalne. Umożliwia zarówno monitorowanie użytkowników, jak również zapobiega wyciekowi danych.

Może być stosowane w firmach różnej wielkości prowadzących działalność w różnych sektorach gospodarki. Systemy DLP mogą być jednym z kluczowych elementów firmowego systemu IT.