Co warto wiedzieć o zdalnym pulpicie?

Co warto wiedzieć o zdalnym pulpicie?

Od pewnego czasu praca zdalna jest w naszym kraju coraz bardziej popularna. Do pracy poza biurem z powodzeniem można wykorzystać pulpit zdalny. Jest to bardzo przydatne narzędzie, z którym wiąże się wiele pojęć. Warto wiedzieć nie tylko, co to jest zdalny pulpit, ale poznać także Remote Desktop Protocol czyli RDP.

Dlaczego warto podłączyć zdalny pulpit?

Co to jest pulpit zdalny? To pytanie pada coraz częściej. Z pewnością ma to związek z tym, że coraz więcej osób pracuje zdalnie czyli z dala od siedziby firmy. Coraz popularniejsza staje się też praca w trybie hybrydowym. Pulpit zdalny umożliwia tym osobom pracę z domowego komputera z dostępem do wszystkich plików znajdujących się na firmowym komputerze.

Wystarczy podłączyć pulpit zdalny, aby mieć dostęp do specjalistycznego oprogramowania, zakładek, folderów, które znajdują się na biurowym komputerze.

Jak działa RDP?

Wiemy już, co to jest pulpit zdalny. Zobaczmy więc teraz jak to działa. Otóż, aby można było wykorzystać możliwości, jakie dają usługi pulpitu zdalnego niezbędny jest Remote Desktop Protocol określany skrótem RDP. Istotne jest to, że RDP dostępne jest dla wszystkich użytkowników.

Osoby, które korzystają z systemu Windows nie potrzebują nawet dodatkowego oprogramowania. Usługi pulpitu zdalnego dla tego systemu dostępne są standardowo. Co więcej, za usługi pulpitu zdalnego nie trzeba płacić. Ustanowienie połączenia pulpitu zdalnego nie zajmuje wiele czasu. Można to zrobić w bardzo prosty i szybki sposób. Nie potrzeba przy tym rozległej wiedzy informatycznej.