Czy warto wprowadzać monitoring aktywności pracowników?

Czy warto wprowadzać monitoring aktywności pracowników?

Gdybyśmy chcieli dosłownie przetłumaczyć nazwę oprogramowania keylogger, otrzymalibyśmy polskie wyrażenie rejestrator kluczy, które wiąże się z rejestracją i kontrolą użytkowników, korzystających z danego komputera.

Stała kontrola aktywności użytkownika danego komputera związana jest z połączeniem rejestrowania klawiszy oraz monitorowaniem aktywności podczas określonego systemu pracy. Takie oprogramowanie może przynieść wymierne korzyści, ponieważ wpływa budująco na pracowników i zapobiega spędzaniu swojego czasu pracy na prywatne rzeczy.

Monitorowanie aktywności użytkowników

Mimo że pracujemy w dużej firmie, a praca korporacji opiera się na zaufaniu, nigdy nie wiadomo czy szkodliwy użytkownik nie kontaktuje się z danym pracownikiem przez internet, czy administrator nie pisze akurat jakiegoś złośliwego skryptu bądź czy pracownik nie spędza zbyt dużo czasu na prywatnych sprawach.

Dlatego właśnie keylogger na komputer to bardzo dobre oprogramowanie dla każdej firmy, a w połączeniu z monitoringiem klawiatury pozwala właściwie motywować pracowników, eliminować szkodliwe incydenty oraz w trybie natychmiastowym reagować na złośliwe skrypty.

Jak działa program do monitorowania komputera?

Jeżeli zastanawiasz się jak działa keylogger do monitorowania komputera, koniecznie zapoznaj się z dostępnym na stronie poradnikiem, na którym wyjaśniamy w jaki sposób system przeprowadza monitoring klawiatury, dzięki czemu odpowiednia kombinacja klawiszy może w sposób automatyczny rozpocząć nagrywanie bądź wywoływanie niebezpiecznego alertu. Tego rodzaju zabezpieczenie to doskonałe bezpieczeństwo systemów IT w każdej firmie, dzięki temu można zagwarantować skuteczną ochronę wszystkich wrażliwych danych przed kradzieżą osób trzecich.