Jak ustrzec się przed wyciekiem danych z firmowych komputerów?

Jak ustrzec się przed wyciekiem danych z firmowych komputerów?

Wyciek danych przechowywanych na służbowych komputerach grozi tym, że zostaną ujawnione poufne dane nie tylko o firmie, ale także o jej kontrahentach i klientach. Konsekwencje wycieku danych mogą okazać się katastrofalne w skutkach. Ryzyko naruszenia bezpieczeństwa danych można na szczęście znacznie zmniejszyć. Dobrym rozwiązaniem jest instalacja specjalnego oprogramowania, które umożliwia monitorowanie Windows.

Monitorowanie sposobem na ochronę danych

Monitorowanie Windows to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa firmowego systemu IT. Oprogramowania, które umożliwia monitorowanie Windows pozwala śledzić każdą aktywność pracownika na komputerze.

Oprogramowanie to może być stosowane nie tylko do śledzenia aktywności pracowników pracujących na miejscu w firmie, ale także tych, którzy wykonują pracę w trybie home office. Zwiększający bezpieczeństwo systemów IT program ma wiele przydatnych narzędzi i funkcji. Bardzo przydatna jest funkcja, która umożliwia monitoring Windows server. Monitoring Windows server to rozbudowane narzędzie, które skutecznie zwiększa bezpieczeństwo systemu IT w każdej firmie.

Jakie jeszcze funkcje posiada program?

Istotne jest to, że po instalacji oprogramowania możliwa jest rejestracja sesji Windows. Rejestracja sesji Windows odbywa się w czasie rzeczywistym. Co więcej, rejestracja sesji RDP umożliwia śledzenie oraz nagrywanie aktywności wszystkich użytkowników. Rejestracja sesji RDP śledzi i nagrywa nawet pracowników zdalnych i firm zewnętrznych. Oczywiście rejestracja sesji RDP odnosi się tylko do tych zewnętrznych użytkowników, którzy mają dostęp do firmowej sieci.